Magnetyczne zmagania
Magnetyczne zmagania: kolorowe ludziki, podstawy magnetyczne i inne magiczne przedmioty pozwolą dziecku zrozumieć, na czym polega istota magnetyzmu i jak wszechobecny jest w naszym otoczeniu. Za pomocą magnesów, tektury i kilku kolorowych kredek dziecko nauczy się, jak wykonać ciekawą grę, zabawę i świetnie się przy tym bawić.
Woda wokół nas
Woda wokół nas: woda jest podstawową substancją w życiu każdej żywej istoty. Dziecko chętnie dowie się, jak zbudowana jest woda, jakie ma właściwości i "moc". Ponadto warto pokazać, jak przebiega proces oczyszczania wody i podjąć próby takiego procesu w małej "domowej" skali!
Z czego zbudowane są substancje?
Z czego zbudowane są substancje?: ciecze, gazy, ciała stałe... Dzieci same dostrzegają różnice w budowie wielu przedmiotów czy substancji. Dlaczego możemy nadmuchać balon, jaki kształt ma woda, co ukrywa się wewnątrz kryształu - na te i wiele innych pytań z pewnością dzieci chciałyby znać odpowiedź... Pomogą w tym symulator stanu materii, niezwykła hodowla kryształów czy modele atomów!
Zabawa dźwiękiem
Zabawa dźwiękiem: jak "wygląda" dźwięk? Dlaczego słyszymy różne dźwięki? W jaki sposób działają instrumenty? Dziecko dzięki zabawie dżwiękami nie tylko będzie potrafiło odpowiedzieć na powyższe pytania, ale samo podejmie próby stworzenia różnych dźwięków i budowy najpopularniejszych instrumentów! Na pewno pomoże w tym ogromny zestaw pomocy - Akustyka nie tylko dla smyka!
Władcy promieni
Władcy promieni – promienie świetlne można doskonale wykorzystać jako źródło zabawy, jak i jednocześnie okazję do nauki – poznawania tajników zjawisk optycznych w przyrodzie. Dzięki zwierciadłom, pryzmatom i kolorowym filtrom każde dziecko będzie miało okazję stworzyć iluzję optyczną czy inne ciekawe zjawisko, np. tęczę. Rozszczepienie, odbicie, załamanie światła – to proste!
Magiczne kolory
Magiczne kolory – mieszanie kolorów jest formą zabawy eksperymentalnej, dzięki której dzieci mogą odkrywać magię koloru i jego kombinacji. Poprzez łączenie 3 podstawowych kolorów jesteśmy w stanie otrzymać dowolny kolor! Ponadto tematyka barw jest również świetna okazją do poznania tajników chromatografii bibułowej, stworzenia wielobarwnych kwiatów czy prawdziwej tęczy.. Dzieci dowiedzą się do czego służy dysk Newtona i czym się różni biały od czarnego!
Elektronika dla smyka
Elektronika dla smyka – dzieci uwielbiają eksperymenty, które stymulują i wciągają do zabawy. Zapewnia to mnóstwo okazji do rozwijania umiejętności i wiedzy na temat elektryczności i elektroniki, tak bardzo niezbędnej w dzisiejszym świecie. Budowanie rzeczywistych obwodów elektrycznych skutkuje prawdziwym zrozumieniem zasad ich działania! Warto zaprosić dzieci do zbudowania lampy, wiatraku, silnika, syreny policyjnej albo dzwonka do drzwi!
Energia z niezwykłych źródeł
Energia z niezwykłych źródeł – dzieci uwielbiają jeżdżące pojazdy, układanie klocków, budowanie maszyn – to wszystko świetnie nadaje się do przybliżenia zagadnienia, jakim jest pozyskiwanie energii z alternatywnych źródeł – wody, wiatru, Słońca, alkoholu czy czystego wodoru. Za pomocą odpowiednio dobranych gadżetów edukacyjnych można wprowadzić najmłodszych w ciekawy świat energii…
Eko-świat
Eko-świat – edukacja najmłodszych powinna zawierać kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań proekologicznych. Warto poszerzać wiedzę w tym kierunku, gdyż najważniejsze jest posiadanie prawidłowych nawyków dot. Czystości i ochrony środowiska. Głównymi cechami zajęć proekologicznych jest prostota oraz przede wszystkim wyrażne pokazywanie konkretnych działań proekologicznych i pozytywnego wpływu, jakie może wywierać każdy człowiek na środowisko.
Recykling
Recykling – nic tak nie utrwala wiedzy, jak ciekawe ćwiczenia manualne! Recykling jest zagadnieniem ściśle związanym z ochroną środowiska. Warto pokazywać i utrwalać wiedzę dot. Segregowania odpadów, które powinno być prowadzone w każdym domu. Należy w czytelny i jasne sposób przedstawić dzieciom celowość tego typu działań, m.in. dzięki kolorowym planszom obrazkowym i historyjkom.
Eksperymenty od kuchni
Eksperymenty od kuchni – w naszych kuchniach znajduje się wiele substancji, które odpowiednio połączone, mogą dawać nieoczekiwane, widowiskowe efekty! Jak w eksperymentach wykorzystać sodę, ocet, olej czy proszek do pieczenia? Jak stworzyć mini-wulkan, fontannę wzbijającą się w górę, egipskie jabłko, czy rosnące jajko… Warto wykorzystywać kuchnię i jej skarby nie tylko do gotowania, ale również do szalonej naukowej przygody!